Pierwszy dzień w przedszkolu - co mieć ze sobą?

Dzień w przedszkolu zaczynamy o godzinie 7:00 a kończymy o 17:00. Prosimy o przyprowadzanie swoich pociech do godziny 8.30, żeby nie ominęło je pyszne śniadanie.

Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, jakie powinien mieć ze sobą nowy przedszkolak rozpoczynając przygodę z Bajkochatką.

Niezbędnik przedszkolaka pierwszego dnia w przedszkolu:

• Kapcie
  • Piżamka
  • Parę kompletów rzeczy na zmianę - aby w razie "awarii" przy malowaniu, przy obiedzie czy w toalecie było w co przebrać dziecko :)
  • Pampersy, mokre chusteczki (tylko dzieci, które nie zgłaszają jeszcze swoich potrzeb)
  • Kalosze (które zostaną w przedszkolu do zabaw w ogrodzie)
  • Ulubiona maskotka tez będzie mile widziana :)

Podpiszcie wszystkie rzeczy (ubrania wystarczy trzymać w podpisanycm woreczku), aby nie pomyliły się na początku, kiedy dzieci jeszcze nie zawsze wiedzą, co nalezy do nich.

Oprócz tego podtrzymajcie swojego malucha na duchu dobrym słowem zachęty, nie "częstujcie" go swoimi lękami (swoich będzie miał pod dostatkiem!).
Uśmiechnięci, pewni siebie i przekonani o słuszności "sprawy" rodzice - to największy prezent jaki możecie dać swojemu dziecku w tych pierwszych dorosłych dla niego dniach! Zobaczycie, że odpłaci się Wam z nawiązką w przyszłości!

Do zobaczenia! :)