Zajęcia przedszkolne w Bajkochatce

Wspaniale wyposażone w zabawki  sale sprzyjają rozwojowi dzieci podczas swobodnej zabawy, a baza dydaktyczna placówki pozwala prowadzić zajęcia dydaktyczne na najwyższym poziomie, swobodej ekspresji ruchowej i rozwojowi ogólnoruchowemu. Plac zabaw wyposażony w sprzęty z odpowiednimi certyfikatami.

Ponadto wszystkie dzieci - w ramach czesnego - biorą udział w następujących zajęciach:

• Język angielski

Podczas nauki języka obcego bardzo ważny jest codzienny kontakt z tym językiem, aby dobrze utrwalić poznane słówka i zwroty oraz przyzwyczaić się do stosowania ich na co dzień. Dlatego oprócz dwóch 30 minutowych zajęć tygodniowo z języka angielskiego dla każdej z grup, wszystkie dzieci przedszkolne mają kontakt z językiem angielskim każdego dnia.

• Konsultacje z logopedą, logorytmika

Nasze przedszkole współpracuje z logopedą, który prowadzi zajęcia z logorytmiki. Logopeda będzie monitorował postępy dzieci. W trudnych przypadkach skieruje na specjalistyczne leczenie oraz zaleci zindywidualizowane ćwiczenia, także domowe.

Paniom wychowawczyniom doradzi jakie ćwiczenia przeprowadzać z dziećmi w przedszkolu.

• Zajęcia muzyczne

Podczas zajęć muzycznych dzieci mają okazję zapoznać się z różnymi rodzajami muzyki - od muzyki poważnej przez muzykę ludową po muzykę współczesną. Oczywiście wymienione zostały tutaj tylko tylko trzy gatunki muzyki, ale jest ich zdecydowanie więcej. Dodatkowo dzieci poznają różne instrumenty muzyczne. Podczas zajęć dzieci śpiewają piosenki oraz ćwiczą rytmy.

• Bajkoterapia

Wszystkie dzieci lubią słuchać bajek. Jak wykazały badania psychologów, czytając określone bajki można dziecku pomóc w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych takich jak irracjonalne lęki lub pierwsze dni w przedszkolu. Bajkoterapia to doskonała metoda relaksacyjna. Odpowiednio dobrane i opowiedziane oraz przeczytane historie mogą doskonale wyciszyć przed snem, po dniu pełnym wrażeń.

• Rytmika i tańce

"Rytmika nie jest sztuką, nie jest celem samym w sobie, jest przygotowaniem do wszystkich sztuk, jest wychowaniem."

Twórca metody rytmiki, Émile Jaques-Dalcroze

Na zajęciach umuzykalnijących dzieci zaspokajają naturalną potrzebę ruchu, stykają się bezpośrednio z muzyką. Poprzez zabawę uczą się śpiewu, kształcą słuch i poczucie metrum. Wyrabiają w sobie wrażliwość muzyczną, estetyczną, co stanowi początek wychowania artystycznego. Stykają się z muzyką poważną, wykonują do niej choreografię, grają na instrumentach perkusyjnych oraz na niekonwencjonalnych przedmiotach. Dzieci będą odbywać na zmianę zajęcia z rytmiki i tańców prowadzone przez tą samą panią.

• Zajęcia plastyczne

Zajęcia plastyczne prowadzone są w formie warsztatów, podczas których dzieci poznają różne techniki artystyczne, m.in. rysunek, malarstwo, ceramika. Pragniemy, aby dzieci nie tylko rozwijały się plastycznie, ale jednocześnie odkrywały świat i eksperymentowały. Przy okazji takich zajęć doskonalą zdolności manualne, rozwijają wyobraźnię, uczą się planować prace plastyczną oraz dobierać techniki odpowiednio do swoich potrzeb.

• Edukacja poprzez zabawę

„Zabawa jest najdoskonalszą formą poszukiwań”