Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, jakie powinien mieć ze sobą nowy przedszkolak rozpoczynając przygodę z Bajkochatką.

Niezbędnik przedszkolaka pierwszego dnia w przedszkolu:

  • Kapcie
  • Parę kompletów rzeczy na zmianę – aby w razie “awarii” przy malowaniu, przy obiedzie czy w toalecie było w co przebrać dziecko 🙂
  • Kalosze (które zostaną w przedszkolu do zabaw w ogrodzie)
  • Odpowiedni strój na podwórko

Rzeczy przynosimy w plecaczku bądź w worku. Można je podpisać, aby nie pomyliły się na początku, kiedy dzieci jeszcze nie zawsze wiedzą, co należy do nich.

Oprócz tego podtrzymajcie swojego malucha na duchu dobrym słowem zachęty, nie “częstujcie” go swoimi lękami (swoich będzie miał pod dostatkiem!). Rozstajemy się z dziećmi bez zbędnego przedłużania pożegnania, z prostym komunikatem, np. przyjdę po Ciebie po obiadku. Warto tego słowa dotrzymywać 🙂
Uśmiechnięci, pewni siebie i przekonani o słuszności “sprawy” rodzice – to największy prezent jaki możecie dać swojemu dziecku w tych pierwszych dorosłych dla niego dniach! Zobaczycie, że odpłaci się Wam z nawiązką w przyszłości!

Do zobaczenia! 🙂

Skip to content