Żywienie dziecka w wieku przedszkolnym to wielka odpowiedzialność. Prawidłowe, zdrowe odżywianie decyduje o tym, jak szybko maluch będzie chłonął wiedzę i jak będzie się rozwijał w dalszych latach.

Posiłki dla naszych przedszkolaków przygotowywane i dostarczane są przez zewnętrzny catering prowadzony przez Restaurację “Pod Dębami”
w Minkowicach.

Dzieci w odpowiednich odstępach czasowych spożywają 4 posiłki:

– Śniadanie 8:30

– I Danie (zupa) 11:30

– II Danie 14:00

– Podwieczorek 15:00

Dieta jest urozmaicona oraz zbilansowana pod względem energii i wszystkich składników odżywczych.

• W jadłospisie znajdą Państwo zarówno zdrowe produkty jak i zdrowe zasady:

– Różnego rodzaju pieczywo (pszenne, pszenno-żytnie, razowe)

– Tradycyjna zupa mleczna (płatki owsiane, jęczmienne, ryżowe)

– Różnorodne kasze (jęczmienna, gryczana, jaglana, manna)

– Makarony, ryż

– Urozmaicone produkty białkowe (mleko, ser żółty, twaróg półtłusty)

– Różnorodne mięsa i ryby

– Jaja

– Duża ilość warzyw i owoców (z przewagą rodzimych)

– Woda mineralna, herbatki ziołowe i owocowe, kompoty z mrożonych i świeżych owoców, kisiel owocowy, dżem

– Miód naturalny

• Catering zaspokaja również potrzeby żywieniowe dzieci z różnorodnymi alergiami (m.in. skaza białkowa, uczulenie na jajko, cytrusy itp.)
  • Aktualny, tygodniowy jadłospis dostępny jest na naszym profilu na Facebooku.