ŻYWIENIE

Żywienie dziecka w wieku przedszkolnym to wielka odpowiedzialność. Prawidłowe, zdrowe odżywianie decyduje o tym jak szybko maluch będzie chłonął wiedzę i jak będzie się rozwijał w dalszych latach.

Posiłki dla naszych przedszkolaków przygotowywane i dostarczane są przez zewnętrzny catering prowadzony przez Restaurację "Pod Dębami" w Minkowicach.

Dzieci w odpowiednich odstępach czasowych spożywają 4 posiłki:

- Śniadanie

- I Danie (zupa)

- II Danie

- Podwieczorek

Dieta jest zbilansowana pod względem energii i wszystkich składników odżywczych oraz urozmaicona. Zawiera różnorodne produkty, ponieważ nie ma produktu żywnościowego, który dostarczałby wszystkich składników pokarmowych w odpowiednich ilościach jednocześnie.

• W jadłospisie znajdą Państwo zarówno zdrowe produkty jak i zdrowe zasady:

- Różnego rodzaju pieczywo (pszenne, pszenno-żytnie, razowe)

- Tradycyjna zupa mleczna (płatki owsiane, jęczmienne, ryżowe)

- Różnorodne kasze (jęczmienna, gryczana, jaglana, manna)

- Makarony, ryż

- Urozmaicone produkty białkowe (mleko, ser żółty, twaróg półtłusty)

- Różnorodne mięsa i ryby

- Jaja

- Duża ilość warzyw i owoców (z przewagą rodzimych)

-    Woda mineralna, herbatki ziołowe i owocowe, kompoty z mrożonych i świeżych owoców,      kisiel owocowy, dżemy

- Masło (82%)
- Miód naturalny

• Przedszkole przy współpracy z rodzicami zaspokaja potrzeby żywieniowe również dzieci z różnorodnymi alergiami (m.in. skaza białkowa, uczulenie na jajko, cytrusy itp.)
  • Aktualny, tygodniowy jadłospis dostępny jest na naszym profilu na Facebooku.